![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 5053606
*
nr 505 3606
Gouache
1969, Björnjägaren, 34x34
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 17:49:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 13:04:08
1
150 kr
25/1 13:08:21
1
250 kr
26/1 23:42:04
2
150 kr
28/1 16:17:12
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björnjägaren gouache täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12
*
Gouache
nr 505 3606
Gouache
1969, Björnjägaren, 34x34
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 13:04:08 | 1 | 150 kr |
25/1 13:08:21 | 1 | 250 kr |
26/1 23:42:04 | 2 | 150 kr |
28/1 16:17:12 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björnjägaren gouache täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12